HABERLER

Tire Kaymakamlığı Bayram Öncesi Sevindirdi

10/06/2019
Tire Kaymakamlığı Bayram Öncesi Sevindirdi

Tire İlçe Kaymakamlığı Vakıflar Bölge Müdürlüğü organizasyonu ile 600 öğrenciye kıyafet yardımı yapılırken 732 haneye ise nakdi yardım yapıldı.

Tire İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in talimatı ile Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğü Tire’de yardıma muhtaç aile ve başarılı öğrencileri tespit ederek hayırsever bir vakıf aracılığı ile onları sevindirdi. Toplamda ilçe genelinde 600 öğrenciye hediye paketleri ulaştırılmaya başladı.

Koç Ve Tanrıseven Hediye Dağıtımına Katıldı

Tire İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven ve İzmir Vakıflar Bölge Müdürü Fethi Koç, bugün Tire Şehit Mehmet Çağlar Bölük İlk ve Orta Okulunda hediye dağıtım törenine katıldı. Burada yaklaşık 140 öğrenciye hediyelerini Tire İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven ve İzmir Vakıflar Bölge Müdürü Fethi Koç verdi.

Bayram Öncesi Öğrencileri Sevindirdiler

Ramazan ayının yardımlaşma ve paylaşma ayı olduğuna dikkat çeken Tire İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven şunları söyledi:

“Tire’de elimizden geldiği ölçüde yılın 12 ayı ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ramazan ayında ise paylaşma ve yardımlaşma duygularımız doruk noktasına ulaşıyor. Tire‘de Kaymakamlık olarak tespit ettiğimiz 732 aileye yardım yaptık. Ayrıca 600 öğrenciye Vakıflar Bölge Müdürlüğümüzün yönlendirmesi ve özel bir vakfın katkılarıyla Bayramlık kıyafet verdik.”

Vakıflar Bölge Müdürü Fethi Koç da Bayram öncesi öğrencileri sevindirmek için Tire’ye geldiklerini ve Kaymakamlıkça belirlenen öğrencilere hayırsever bir vakıf aracılığıyla yardım yaptıklarını kaydetti.

Öte yandan Tire Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 732 aileye Ramazan Bayramı öncesi yardımda bulunuldu.